ŞUTU İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE KULLANABİLİRSİNİZ , NASIL OLSA TOP BİR ŞEKİLDE ÇEMBERDEN GEÇECEKTİR.

Şutu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz, nasıl olsa top bir şekilde çemberden geçecektir. Topu çembere sırtınız dönük olarak ta çembere atabilirsiniz., nasıl olsa top muhtemelen bir şekilde sayı olacaktır. Ancak, bu gibi atışlar iyi bir şutör olmak için gereken teknikleri içermez. İyi şutör olmak isteyenlerin bütün teknikleri doğru uygulamaları gerektiğini söylemek istemiyorum, söylenmesi gereken şudur, eğer şut atarken bazı sorunlar yaşanıyorsa ve etrafındakilerden tavsiye bekliyorlarsa önce aşağıda anlatılanları uygulayıp, uygulamadıklarına baksınlar.

Eğer atış yapan el topun altında ve ortasında ise ve topsuz el toptan hafifçe uzakta ise top elden çıkıştan sonra çembere düz ve doğru bir çizgide yönlenir. Ancak, vücut öne veya sağa, sola doğru eğilmemelidir.
Eğer atış yapacak el tam topun altında tutulmuyorsa top düz hattın dışında kalacaktır. Veya, topsuz diğer el topu dengelemek için topa değdirilip yön verdirilebilir.
Hata yapmasınız da şut atabilirsiniz, ancak, doğru şut atma tekniklerini öğrenirseniz yapılan hatalar azalır ve isabetli atış sayısı yükselir.
Lütfen, yapılan tenkitleri can kulağı ile dinleyin. Yıllar boyunca edindiğim tecrübelere dayanarak dünyada ki en iyi oyunculara ücretsiz önerilerde bulunuyorum. Önerilerimi dinlemek zorunda değilsiniz. Tavsiyelerimi duymak istemiyorsanız lütfen, olumsuz konuşmayın.

Kaynak İnternet

Çeviri: Seyfi Kuştimur

Şut Tekniği Bölüm2