Şut Tekniği 1.Bölüm için tıklayınız

EĞER ATIŞLARINIZI SÜREKLİ İSABETSİZSE ATIŞ YAPMAYAN ELİN DURUŞUNU GÖZDEN GEÇİRİN.

Eğer atışlarınız sürekli olarak isabetsiz ise atış yapmayan diğer elinizin duruşunu gözden geçirin. Bu elin top üzerinde tutuluşu atışın kolay mı yoksa zor mu yapılacağının göstergesidir.

Sol alt köşedeki fotoğrafta atış yapmayan el topu yan tarafından çok basit bir hareketle tutulmaktadır. Atışta hareketler ne kadar basit olursa o kadar yararlıdır.
Eğer atış yapmayan el topun üstünde, önünde veya arkasında tutulmuyorsa atış daha zorlaşır. Unutmayın ki, atışı siz kendiniz değil savunma oyuncusu zorlaştırmaktadır.
Her bir top tutuşun istisnaları vardır. Eğer daha iyi bir şutör olunmak isteniyorsa atış yapan oyuncu yaptığı hataları antremanlar da teker teker düzeltmeye çalışırsa bütün oyunculuk yaşamında iyi bir şutör olma imkanına sahip olabilir. Şut için gereken hareketlerinizi basitleştirirseniz daha istikrarlı ve iyi bir şutör olma imkanı elde edersiniz.
“İstediğim gibi atış kullanırım.” Diye düşünmeye devam ederseniz, bilin ki takım arkadaşlarınız kendilerini geliştirirken siz olduğunuz yerde sayarsınız.